Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 14.05.2018

Zlomené fotbalové srdce

zlomene-srdce.png

Čistý fotbal dostal doporučení, abychom se vypravili do Poděbrad, kam v rámci středočeské I. A třídy skupiny B zavítal o uplynulém víkendu TJ Sokol Vyšehořovice. Vyrazili jsme tedy na další inspekční cestu.

Když přijíždíte do Poděbrad, vítá vás nápis "Poděbrady léčí srdce". No, bohužel rozhodně ne to fotbalové, které naopak pláče. Pomezní rozhodčí Petr Tvaroh totiž hned v úvodu utkání naznačil, kdo se nejspíš může těšit na 3 body. Už ve 4. minutě odmávl hostům neexistující ofsajd a jejich další šanci zhatil zvednutým praporkem také v minutě deváté. Přitom šlo o krásnou přihrávku za obránce a v době kopu stál útočící hráč metr před předposledním bránícím. Rozhodčímu Petru Tvarohovi proto doporučujeme ukončit kariéru arbitra a to z důvodu nadváhy, ale hlavně krajní bezpáteřnosti. Ve druhém dějství totiž praporek zůstával naopak dole i při dvoumetrovém ofsajdu.

Nicméně domácí byli v první půli lepším týmem, měli častěji míč na kopačkách a snad z jediné střely na branku vytěžili po přesné hlavičce Martínka vedení. Druhý poločas chtělo pro změnu více hrát vyšehořovické mužstvo, ale proti byl hlavní rozhodčí. Pan odkysličený Tomáš Nejedlo, který podle nás má předpoklady být kvalitním sudím - je dobře pohybově vybaven a určitě má i cit pro hru, nicméně měl by ji praktikovat na obě strany. Znovu to totiž vypadá na pokřivený charakter, kdy si dotyčný neuvědomuje, že svým jednáním kazí ostatním radost z fotbalu.

I přes tuto nepřízeň si ale vyšehořovičtí dokázali vytvořit slušné pozice pro skórování - především v 75. minutě. Možná ale bylo dobře, že branku nevsítili, protože si dovedeme představit, co bychom pak na trávníku viděli od rozhodčích. I tak šli Vyšehořovice do brejku v 86. minutě, ale hlavní rozhodčí na pokyn svého prvního asistenta přerušil hru, kvůli ležícímu Ondřeji Martínkovi. Ten v souboji špatně došlápl a i když věříme, že šlo o bolestivé podvrknutí, v takových případech se hraje nepřerušuje. Ze slibovaných 3 minut se pak odehrálo jen 42 sekund.

Soutěž se jmenuje SPORT INVEST I. A třída skupina B, a tak by možná nebylo od věci, kdyby s námi příště někdo z firmy Sport Invest vyrazil na podobný zápas. Pochybujeme totiž, že by s něčím takovým chtěla být společnost spojována. Sluší se připomenout, že středočeský kraj, kde vládne Miroslav Liba, je dlouhodobě považován za největší fotbalovou žumpu, a proto naše inspekční cesty směřují nejčastěji právě sem. Kluby jsou už v tak zoufalé situaci, že pod hlavičkou FAČR nechtějí hrát a fotbalová asociace by si měla uvědomit, kam až nechala situaci zajít.

FK Bohemia Poděbrady - TJ Sokol Vyšehořovice 1:0
Branka: 23. Martínek
Rozhodčí: Tomáš Nejedlo - Petr Tvaroh, Radek Dragoun.