Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 07.04.2021

Zástupci Výzvy 2021 ke kandidatuře Karla Poborského

vyzva21_poborsky.png

Čistý fotbal se před časem vyjádřil k oznámené kandidatuře Karla Poborského na post předsedy FAČR. Vidíme v něm fotbalistu se skvělým životopisem, ale na vedoucí post fotbalové asociace až příliš málo zkušeností. Od našeho článku uplynul nějaký čas, objevili se další informace a na jejich základě zaujali podobný postoj také zástupci fotbalové Výzvy 2021.

Vytýkají mu, že v roce 2019, kdy naše iniciativy apelovali na fotbalové osobnosti, aby se vymezili vůči praktikám tehdejšího místopředsedy FAČR Romana Berbra, zůstal Karel Poborský vůči těmto výzvám hluchý. V březnu 2021 pak nezodpověděl dotazy novinářů, s jakými lidmi chce v českém fotbale spolupracovat. Mnohé však napověděla pozdější podpora "starých kádrů" z Berbrovy stáje. To následně podtrhnul také fakt, že Poborský po schůzce s Vladimírem Šmicerem potvrdil, že si nepřeje dělat příliš personálních změn ve strukturách FAČR.

Za Výzvu 2021 tak vyjádřil jasný názor Ivan Grégr, bývalý mezinárodní rozhodčí FIFA. Podle něj by předseda FAČR měl být zkušený, nezávislý a respektovaný. Rozhodně by pak neměl mít problém prezentovat kdo za ním stojí, jaké konkrétní cíle si vytyčuje a s kým chce spolupracovat. Tyto body ale Karel Poborský bohužel nesplňuje. Proto se zástupci Výzvy 2021 rozhodli nepodpořit jeho kandidaturu na post předsedy FAČR.

Jaký názor máte na kandidaturu Karla Poborského vy? Podělte se s námi o váš názor.