Na veřejnost občas problesknou zprávy o tom, kolik berou vrcholní funkcionáři FAČR. Vzhledem k tomu, že český fotbal je z podstatné části dotován státními penězi, tzn. z našich daní, by však transparentnosti pomohlo, abychom my, fotbalová veřejnost, věděli, kdo a jak je za svoji práci odměňován.
Česká republika se totiž na žebříčku FIFA propadá stále níž, ale na platech funkcionářů FAČR se to nikterak neprojevuje. Špatně ale není jenom to, že momentálně se nacházíme na 48. místě žebříčku FIFA a znovu nás předskočila i několikrát zmiňovaná Burkina Faso (aktuálně 44.). Najdou se i další "boty". Po rekonstrukci tribun pro ME žen do 17 let zůstaly Přešticím a Domažlicím milionové dluhy, které podle posledních zpráv uhradí FAČR. Funkcionáři si pak pomocí zájezdů na exkluzivní fotbalové mače zavazují také další vlivné osoby z veřejné sféry - a to dokonce i soudce, jak jsme o tom informovali nedávno.
Tato skutečnost nám přijde nepřípustná především ve světle postoje premiéra ČR, který nedávno sympaticky avizoval, že vláda není cestovní kancelář a ministrům, kteří by se chtěli vydat na blížící se olympiádu do Jižní Koreje nebude jejich cesta proplacena z našich daní. Chápeme a souhlasíme, když FAČR zve na takovéto události sponzory z řad soukromých společností, to považujeme za slušnost. Ale účast státních zaměstnanců je podle nás za hranicí dobrého vkusu.
Nemáme nic proti poctivé odměně, ale funkcionáři za ni musí odvádět poctivou práci, za kterou stojí výsledky a to jednoduše nevidíme. Další obavu máme z toho, že zisk z plánovaného prodeje stadionu Evžena Rošického na Strahově by mohl jít právě na zalepení těchto "děr", které funkcionáři svým nezodpovědným chováním způsobili.