Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 12.01.2018

Volal mi Pelta. 161krát

pelta-mrize.png

Zlidovělou hlášku z divadelní hry Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? asi svého času dosti používala soudkyně devátého pražského obvodu Mgr. Sylva Mašínová. Policejní orgány totiž zjistily, že krom dotací na fotbal nejspíš Pelta ovlivňoval také rozhodování soudů! A zdá se, že "shodou náhod" zrovna v kauze současného místopředsedy FAČR Romana Berbra!

Ten se totiž v roce 2016 soudil s bývalým ligovým arbitrem Tomášem Kovaříkem a právě soudkyně Mašínová šla podle Kovaříkových slov takříkajíc "na ruku" právě Berbrovi. K výslechu nepředvolala ani jednoho z Kovaříkových svědků, za což jí nadřízené orgány později odebraly případ, zrušily její rozhodnutí ve prospěch Berbra a nyní paní soudkyni hrozí další postihy, jak informuje Český rozhlas.

Právě v době kolem vynášení rozsudku byl s Mašínovou v kontaktu také bývalý předseda FAČR Miroslav Pelta, který ji označoval za "tu kámošku" a podle policistů jí volal celkem 161krát! Navíc to vypadá, že Miroslav Pelta si "kámošku" předcházel fotbalovými zájezdy, což by plně odpovídalo praxi, kterou jsme popsali už dříve.

Co si o této kauze myslíte? Není to další důkaz o tom, že Roman Berbr by neměl působit v jakékoli vedoucí funkci FAČR? Stále můžete připojit podpis pod naší petici.