Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 06.05.2022

Více fotbalu, více branek

UEFA po dlouhých 56 letech zrušila pravidlo o dvojnásobné síle gólu vstřeleném na cizím hřišti. Dvojzápas Realu Madrid s Machesterem City v semifinále Ligy mistrů 2021/2022 byl dalším důkazem, že tento krok jednoznačně pomohl fotbalu.

Real prohrál první zápas v Anglii poměrem 3:4 a za milosrdný výsledek mohl děkovat především svému elitnímu střelci Karimu Benzemovi. Ale kdo ví, jak by se za třětím gólem madridští tlačili, pokud by ještě platilo staré pravidlo o gólech ze hřiště soupeře.

Real pak v domácí odvetě nemohl hrát na nejtěsnější vítězství 1:0 a musel se tlačit do útoku. Defenzivu Citizens se však pokoušel překonat marně a ti šli v 73. minutě dokonce do vedení, když se trefil Mahriz. Madridští potřebovali v tu chvíli vstřelit alespoň dvě branky, aby si vynutili prodloužení. Ještě v 90. minutě však na jejich gólovém účtu svítila nula. Jenže pak se dvakrát trefil Rodrygo a skvělé fotbalové divadlo šlo do prodloužení. Pokud by platilo staré pravidlo o gólech ze hřiště soupeře, Real by postoupil už za tohoto stavu.

Tím by byli diváci ochuzeni o další dramatickou podívanou, kterou přineslo prodloužení i vítěznou penaltu Karima Benzemy. Ten má pod trenérem Ancelottim životní formu a potvrdil ji právě trefou, která rozhodla o postupu Bílého baletu do finále proti Liverpoolu. Vítězem celého dvojutkání je dle našeho mínění fotbal a diváci, souhlasíte?