Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 30.10.2020

Veřejná odpověď předsedovi FAČR

malik_odpoved.png

Vyjádření přesedy FAČR Martina Malíka, které jsme na našem Facebookovém profilu uvedli jako jednu velkou pohádku, na sebe nenechalo dlouho čekat a svoji veřejnou odpověď k němu sepsal čestný předseda TJ Sokol Živanice, jehož znění vám přinášíme níže.

Pane Malíku,
Vaším vyjádřením jste, myslím, pouze poukázal na Vaši neschopnost řídit FAČR a naprostou nevůli cokoli změnit.

Není důležité, že nejméně jedenkrát jsme se setkali, avšak bez možnosti zápisu z jednání, neboť dle Vašich slov, jsme si pouze celou záležitost měli vyjasnit. Mnohem závažnější je co se dělo dále. Vy jste nevěděl o půlročním řízení se mnou, jen proto, že jsem si dovolil upozornit na praktiky ve fotbalem, pod Vaším řízením? Vy jste byl a stále ještě jste předseda! Víte o tom, že pod třístránkovým Rozhodnutím o tom, že poškozuju dobré jméno FAČR, proto musím být příkladně potrestán, tím pádem vyloučen, jste právě Vy (společně s Berbrem) podepsán vlastní rukou? Vy nevíte, že jsem upozorňoval na praktiky, které se nyní potvrdily? Kde je nyní Vaše „dobré jméno FAČR“ ? A jen pro pořádek, už nikdy bych se s Vámi setkat nechtěl!

Co se týče pokut i zde je všechno jinak. Pokuty za mládež jsme dostali, přestože jsme měli přípravku vlastní a další tři mužstva jako souklubí, což herní propozice Vámi vydané pro danou sezonu umožňovaly. Toto jsme měli doložené potvrzením nižšími orgány FAČR, to znamená OFS, KFS, pod kterými naše mládežnická mužstva soutěže hrála. Přestože jsme Vám na ústředí vše doložili, reakce byla taková, že vlastní nařízení neuznáváte a pokuty nám udělěné byly vymáhány téměř vyděračským způsobem, např. hrozbou odebírání bodů, případně vyloučením ze soutěží. Po zaplacení těchto pokut jsme se obrátili na právní kancelář, která nás měla zastupovat při podání dovolání na řídící evropské fotbalové orgány. Vše nakonec bylo přerušno nástupem pandemie.

To jenom pro pořádek a uvedení na správnou míru. Jde ale o další pokuty, např.: za červné a žluté karty, neoprávněně udělené ve zmanipulovaných, a tím i neregulérních zápasech. Jak budete řešit toto neoprávněné pokutování (jenom pro úplnost – pokuty v řádech desetitisíců). Jak budete řešit regulétnost soutěží?

Ve Vašem vyjádření chybí zásadní věc: zahájil jste správní, nebo jakékoli jiné řízení s lidmi, kteří se podíleli na dehonestaci českého fotbalu, vůči veřejnosti, sponzorům i mezinárodnímu vnímání, a to na nejvyšší – Vámi řízené úrovni, ale i na úrovni některých krajů a okresů? Zatím jsem si nevšiml!

Pane Malíku, chci Vám sdělit, že Vámi z celého srdce pohrdám! A naopak velmi si vážím a děkuji tímto všem internacionálům, funcionářům , bývalým i současným hráčům, trenérům, rozhodčím, ale i příznivcům fotbalu, kteří mi na základě Vašeho výstupu vyjadřují podporu a to na veřejných sociálních sítích i soukromě. Děkuji všem novinářům a sdělovacím prostředkům, kteří se podílejí na očistě našeho fotbalu.

S úctou všem fotbalovým srdcařům
Petr Špaček
čestný předseda TJ Sokol Živanice
V Pardubicích 29. 10. 2020

Proč je Petr Špaček čestným předsedou? Protože byl skandálním způsobem vyloučen z FAČR, o čemž informoval třeba Pardubický deník. Co si o jeho veřejné odpovědi myslíte? Podepsali byste se pod ní?