Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 26.10.2022

V Edenu tvrdí muziku

v-edenu-tvrdi-muziku.png
Pražská Slavia byla v posledních letech často průkopníkem v netradičních řešeních a jedno takové teď v Edenu rezonuje. Vršovický klub totiž potrestá sedm fanoušků zákazem vstupu na stadion za vhazování předmětů na hrací plochu.
 
Informoval o tom na svém Twitteru předseda představenstva SK Slavia Praha Jaroslav Tvrdík. "Zákazem vstupu na stadion a vysokou finanční pokutou bude potrestáno za vhazování předmětů na plochu celkem sedm návštěvníků posledních dvou zápasů, v jednom případě v obou zápasech. Prosíme všechny fans, aby se podobného jednání vyvarovali. Klub je za to tvrdě sankcionován," napsal doslova Tvrdík.
 
Slavia v posledních zápasech řeší problémy s vhazováním předmětů na hrací plochu opakovaně. Tento nešvar se však v Edenu projevoval už na konci minulé sezóny. Podle Čistého fotbalu takové jednání na fotbal jednoznačně nepatří. Vhazování jakýchkoli předmětů směrem k hráčům nebo realizačnímu týmu soupeře je zcela mimo naše pojetí fotbalu. Nehledě na to, že "vedlejšími oběti" letících předmětů se často stávají také podavači míčů, což je vlastně slávistická budoucnost. Tutu roli totiž plní hráči z mládežnických výběrů sešívaných. Proto si myslíme, že podobně tvrdý přístup je od Slavie zcela na místě.
 
Ještě bychom rádi upozornili, že vedení sešívaných takto nepostupuje proti používání pyrotechniky, která je sice také zakázaná, ale na většině stadionů při vhodném použití skvěle dokresluje atmosféru a vedení jednotlivých klubů ctí nepsané dohody se svými kotli. Tady se trestá zcela nepřístojné vhazování předmětů na hrací plochu. Pro to žádné omluvy neexistují. Souhlasíte?