Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 17.10.2019

Ujíždí nám vlak?

ujizdi-vlak.png

Ve světle posledního úspěchu české fotbalové reprezentace, kterým bylo kvalifikační vítězství nad Anglií, bychom neměli přehlížet smutný fakt, že rychlík světového fotbalu nám poslední roky ujíždí - nebo nám tenhle vlak už dokonce dávno ujel?

Strategie fotbalové asociace, která poslední roky rozvíjí projekty fotbalových akademií, kopíruje přes dekádu starý belgický model a i na našich stránkách jsme nad správností tohoto konceptu často polemizovali. V podobné situaci se bohužel nachází také český hokej, který si však svůj dluh uvědomuje a začíná obracet kormidlem, aby naši hráči znovu patřili do absolutní světové špičky.

Na reportáži televize Seznam, která se zaměřuje právě na technickou a dovednostní průpravu mladých hokejistů, by se dalo krásně ilustrovat, co chybí také českému fotbalu. Přílišný důraz na výsledek a malý apel na technické dovednosti a herní inteligenci. Z tohoto systému sice občas zázrakem vypadne nějaký talent, který se dokáže prosadit v některé z TOP5 fotbalových soutěží, ale stále méně často je to ofenzivní typ. Není náhodou, že nejlepšími současnými hráči jsou v drtivé většině obránci nebo přinejlepším defenzivní hráči.

Souhlasíte s tím, že český fotbal by se měl koncepčně zaměřit na zlepšování technických dovedností a herní inteligenci fotbalistů? A co říkáte na snahu hokejistů?