Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 30.09.2015

Dohra pro Jindřichův Hradec. Exemplární trest pro jejich trenéra.

ALD34a4f1_Kopie_10_ples62.jpg

Kauza kolem Jindřichova Hradce zdaleka nekončí. Trenér tamního klubu Černoch za své výroky putoval před disciplinární komisi kde dostal doslova exemplární trest.

 

 

 

 

Trenér Černoch se po zápase Jindřichova Hradce proti Klatovům bez servítek vyjadřoval o stavu v českém fotbale. Vypadá to, že za citaci: "Když jsme před dvěma lety postoupily do divize, rozhodčí a funkcionáři jiných klubů se nás ptali, zda máme koupenou jízdenku," atp. vyfasoval trest, který u nás nemá obdoby. Po zasednutí disciplinární komise pro Čechy si vyslechl verdikt, který všem vyrazil dech - půl roční zákaz činnosti a deset tisíc pokuta. 

Klub z Jižních Čech se proti rozsudku ihned odvolal. "Samozřejmě se odvoláme" říká rezolutně právník trenéra Václav Černý. "Zatím nemáme odůvodnění, ale trest považujeme za nepřiměřený, absorudní. Podle nás ani nedošlo k disciplinárnímu provinění. Čekali jsme plácnutí přes prsty, ale tohle?" dodává Červený. 

Na přetřes opět přichází kauza Malše Roudné, kde sudí Zdeněk Vaňkát doslova zařízl jihočeský klub třemi červenými kartami a Malše zápas ani nedohrálo, kvůli malému počtu hráčů. "Tehdy padala podobná slova a postižený dostal důtku," říká právník. 

Verdikt byl vyřčen na základě zápisu i zprávy komise kde vše bylo podpořeno: "Podle toho byl výkon sudích v pořádku, včetně penalty na konci prvního poločasu. Tedy všechno v pořádku, což podpořil i delegát," ještě doplňuje Červený.

A co na celou situaci říká sám trenér Černoch: "Jsem nemile překvapen. Zastavená činnost na půl roku je pro trenéra hodně," přiznává.

Trest byl údajně udělen na základě paragrafu, který mluví o znevážení jména českého fotbalu. Tento paragraf měl být porušen právě slovy pro deník Sport. Jindřichův Hradec rozhodně nebude prožívat jednoduchou sezónu a opět se ukazuje, že jakákoliv kritika je u nás bez milosti trestena. Tedy jak kdy. 

zdroj: http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal/248088/trest-od-berbra-trener-z-jindrichova-hradce-ma-stopku-na-pul-roku.html

foto: http://i.idnes.cz/11/092/cl6/ALD34a4f1_Kopie_10_ples62.jpg