Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 08.12.2020

Středočeská žumpa je stále hlubší

zumpa-hlubsi.png

O tom, že jedna z nehlubších žump na mapě českého fotbalu se nachází ve středních Čechách píšeme už od roku 2016. Středočeský šéf FAČR Miroslav Liba se však neštítí tuhle vyhlášenou žumpu ještě prohloubit! A to ani za situace, kdy fotbalem zmítá další korupční skandál kolem Romana Berbra a spol.

Vedení středočeského fotbalu totiž vyhlásilo termín, ve kterém si kluby zvolí své zástupce, jenž je na budou zastupovat na valné hromadě SKFS, hezky v tichosti. Oznámení suše vyvěsilo na svůj web a žádné další oznámení o téhle klíčové akci nikde nevyvěsilo a kluby ani nijak neinformovalo! Sice je to dle stanov v pořádku, ale podle Čistého fotbalu je by bylo zcela na místě, aby o takovéto klíčové akci byli alespoň e-mailem informováni sekretáři jednotlivých klubů. Nehledě na to, že taková událost si dozajista zaslouží vyvěsit také na facebookovém profilu středočeského fotbalu, jenže pan Liba je evidentně jiného názoru.

Tenhle nestoudný tah mu však naštěstí nevyšel, protože o celé věci už na svém Facebookovém profilu informovala třeba výzva F-evoluce a přidávají se další. Volby do středočeského fotbalového vedení by tedy nemusely proběhnout podle notiček stávajících bafuňářů.

Koho by zajímal klíč, podle kterého se ve středočeském kraji určují členské kluby mající právo vyslat delegáty na valnou hromadu SKFS, může nahlédnout přímo do stanov (str. 24). Podle Čistého fotbalu není správně, že v příloze chybí třeba volební lístky pro kluby, kdo bude ve volební komisi atd.