Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 01.06.2016

Středočeská kovbojka pokračuje

kovbojka-pokracuje.png

V prvním jarním kole jsme psali o zápase mezi Kosmonosy a Klíčany, ve kterém to byla díky sudímu Ivu Polákovi v Kosmonosech horká půda i pro Real Madrid. Od té doby uběhl nějaký ten čas, bílý balet stačil vyhrát Ligu mistrů a tehdejší osočení, že za tímhle "zářezem" stály Ovčáry, dostává v nejnovějším světle trochu jinou barvu.

I tentokrát totiž rozhodčí řídili utkání zcela jednoznačně ve prospěch Kosmonos. Sudí byl tentokráte trochu šikovnější a určitě se nemá čeho obávat, protože s delegátem v zádech bude jeho posudek bezesporu kladný.

Nicméně my jsme přímo na místě viděli hned několik závažných provinění, která ovlivnila zápas. Bylo to třeba poskytování výhod pouze domácímu týmu, zatímco hosty v nadějně rozehrané situaci vždy zastavil hvizd rozhodčího a ti museli následně rozehrávat - jenže to už útočili do zformované obrany Kosmonos. Dále pak udílení žlutých karet jenom hostům nebo "přehlédnutá" ruka Jana Flachbarta. Bývalý hráč Sparty (a mimo jiné trenér mládeže v Ml. Boleslavi) se ostatně v průběhu celého zápasu prezentoval ne zrovna, jako vzor pro mladé fotbalisty.

Rozhodčí si druhý poločas doslova ohlídali, protože třeba asistent na lajně nepustil hosty do jediné kloudné akce a praporek měl takřka neustále nad hlavou. Hlavní pak celé utkání ukončil hned v 90. minutě a to i přesto, že ve druhém poločase se zhruba 9 minut nehrálo. Došlo totiž k vyloučení a ošetřování, na což ale sudí vůbec nebral ohled.

Kovbojka ve středočeské I. B třídě tedy pokračuje a o postup se nyní nejvážněji ucházejí právě Kosmonosy. Možná proto, že z Boleslavi by končící dorostenci šli právě sem hrát jedině I. A třídu. Ale to už vyloženě spekulujeme.

Máte s tendenčně vedenými zápasy v téhle soutěži nějaké podobné zkušenosti? Nebo se s těmito "zářezy" setkáváte přímo u vás? Neváhejte nás kontaktovat. Čistý fotbal hodlá i nadále prosazovat myšlenku FAIR PLAY.

SK Kosmonosy - TJ Sokol Ovčáry 2:1 (0:0)
23.kolo, Středočeská 1.B třída sk. B (2015/2016)
Branky: 50. J. Flachbart (p.), 88. J. Flachbart (p.) - 47. J. Studený

Rozhodčí: Václav Kvasnička - Tomáš Drábek, Radek Hlavnička.