Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 09.05.2017

Snad si to pan Pelta nebude chtít zase odpracovat

pelta-odpracovano.png

Předseda FAČR Miroslav Pelta byl v závěru minulého týdne zadržen a následně na něj byla uvalena vazba. Je podezřelý ze zneužití dotací na sport z ministerstva školtství. Obviněna je také samotná FAČR jako právnická osoba.

Tento skandál vypukl jen necelý měsíc před volební valnou hromadou, která měla zvolit fotbalovou vládu na další 4 roky. Všichni očekávali, že dojde ke znovuzvolení Miroslava Pelty a na Strahově se nezmění prakticky nic. A k dnešnímu dni je přihláška dosavadního předsedy FAČR opravdu jedinou, kterou má asociace oficiálně na stole. Troufnou si však delegáti zvolit do čela českého fotbalu člověka, který může být tou dobou stále ještě ve vazbě?

Situace se několik týdnů před volbou zkomplikovala, ale můžeme to vnímat také tak, že před sebou máme jedinečnou příležitost na změnu. Ať už okresní nebo krajské svazy, ale třeba i ligové kluby, teď mohou, nebo lépe řečeno by měly, hledat nového kandidáta. Iniciativa je na jejich straně a pokud nechtějí český fotbal předat do rukou Romana Berbra, musí jednat. Jinak to bude z jejich strany čistý alibismus a nekompetentnost, protože nastalou situaci zkrátka musí iniciativně řešit. Stejně jako delegáti při samotné volbě nové fotbalové vlády - pokud vůbec budou mít možnost volby nějakého protikandidáta.

S možnou alternativou přišla předsedkyně České asociace fotbalových hráčů (ČAFH) Markéta Haindlová, která prý kandidaturu zvažuje. Čistý fotbal by její přihlášku rozhodně podpořil, protože máme za to, že její osoba je garantem toho, že se český fotbal vydá jiným směrem, než kterým míří doposud.

V neposlední řadě by nás také zajímala reakce hlavního partnera naší nejvyšší fotbalové soutěže - společnosti epojištění.cz. Jestliže totiž dojde na jeden z katastrofických scénářů (předsedou FAČR se stane M. Pelta, nebo R. Berbr) stane se 1. liga nevěrohodnou, protože rozhodčí, delegáty a další servis jí budou poskytovat lidé s nejen pochybnou minulostí, ale také trestním oznámením na krku.

Jak vnímáte celou situaci vy? Podělte se s námi o vaše názory.