Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 20.04.2022

Rytířské gesto v ČFL

rytirske-gesto-cfl.png

Čas od času přinese Čistý fotbal příběh úctyhodného gesta fair play. Přesně takový se odehrál na Velký pátek v Benešově, během utkání místního celku proti Rakovníku v ČFL.

Domácí vedli 1:0, když v 74. minutě nastala kuriózní situace. Útočník hostujícího Rakovníka Joel Sogbo měl dle zvyků vrátit soupeři míč, který předtím benešovští poslali do zázemí, protože jeden z rakovnických hráčů byl zraněný. Ale možná i vzhledem k jazykové bariéře nakopl Sogbo míč směrem k benešovské bráně a ten skončil v síti. Šok to byl nejen pro domácí, ale i pro hosty, kteří se z gólu ani neradovali. Naopak soupeřům naznačili, že je okamžitě po rozehrávce nechají skórovat a tak se také stalo.

I díky této kuriózní situaci nakonec Rakovník důležité utkání v ČFL prohrál, rozhodně si však zachoval sportovní tvář. Vše má o to větší váhu, že proti sobě nastoupily celky ohrožené sestupem. Čistý fotbal tleská a věří, že podobná gesta fair play nejsou na českých trávnících ojedinělá. Pokud na podobný příběh narazíte, neváhejte nám napsat.