Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 20.02.2017

Rozhovor s Markem Matějovským

rozhovor_marek-matejovsky.png

Zahrál si anglickou Premier League i tamní 2. nejvyšší soutěž, o které se traduje, že je to možná nejnáročnější fotbalová liga na světě. Před časem se vrátil do Mladé Boleslavi a Čistému fotbalu dnes poskytl Marek Matějovský zajímavý rozhovor.

Před lety jste byl u postupu Mladé Bolesalvi do 1. ligy. Teď se tedy vracíte "na místo činu". Kam se klub za tu dobu posunul? Jak vidíte třeba jeho zázemí apod.?
Jelikož v Boleslavi jsem celou dobu žil, tak jsem ten přehled o klubu prakticky neztratil. Byl jsem v kontaktu s lidmi ať už z vedení, tak třeba se správcem, s kustodem... Proto jsem věděl, do čeho jdu. Samozřejmě nějaké změny se tu udály, ale viděl jsem je za pohybu, takže to pro mě nebyl žádný skok do neznáma.

Během kariéry jste poznal řadu trenérů, je nějaký na kterého nejdradši vzpomínáte?
Shodou okolností jsem nad tím nedávno přemýšlel, ale je strašně těžké vybrat jednoho. Poznal jsem spoustu trenérů ve Spartě, kde jsem dobře vycházel s panem Chovancem i Ščasným, ale já jsem vlastně dobře vycházel s každým. Tedy až na pana Pulpita, který mi moc nesedl, ale to je docela veřejně známé.


V Anglii jste si zahrál Premier League i 2. ligu za Reading. Je druhá nejvyšší anglická soutěž skutečně tak náročná, jak se o ní traduje?
Je to pravda. Skutečně je to hodně náročná soutěž, což vyplývá už z počtu účastníků a tím pádem i množství vložených zápasů. Těch tzv. anglických týdnů je tam skutečně moc a jednoduše nemůžete odehrát všechno. Zažil jsem takhle nahuštěný program i ve Spartě, když jsme hráli evropské poháry, ale v Anglii je takový program prakticky neustále a je to až přespříliš. Každý fotbalista určitě radši hraje, než trénuje, ale má to své meze. Proto mají i kluby ve druhé anglické lize široké kádry, aby mohly sestavu točit.

Máte už nějaké plány, co budete dělat po skončení profesionální hráčské kariéry?
Posledních pár let se o tom se mnou lidé baví, ale zatím se to ještě pořád oddaluje (úsměv). Nic konkrétního ještě v plánu nemám, ale máme takovou úmluvu s panem Dufkem (prezident klubu FK Mladá Boleslav - pozn. redakce), že až to přijde, tak si na to sedneme a uvidíme. Nejspíš bych tedy u fotbalu tady v Boleslavi nějakým způsobem zůstal.


Čistý fotbal by rád prosadil změnu hlasovacího systému FAČR tak, aby každý klub měl svůj hlas. Co si o tom myslíte?
Tuhle myšlenku bych jednoznačně podpořil. A to z důvodu, aby jakoukoli volbu neovlivňovala ta či ona zájmová skupina nebo třeba jen jeden člověk. Samozřejmě je otázkou, jak to vyřešit technicky, ale podstata té myšlenky se mi líbí.

Děkujeme za rozhovor.

* Foto: www.fkmb.cz