Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 19.01.2017

Rozhovor s Davidem Bičíkem

rozhovor_d-bicik_2017.png

Čistý fotbal hodlá v zajímavých rozhovorech pokračovat také v roce 2017. Jako prvního jsme letos vyzpovídali brankáře pražské Sparty Davida Bičíka. Přečtěte si, co nám ze španělského soustředění odpověděl na naše otázky.

Máte před sebou soustředění v daleko příjemnějších teplotách, než teď panují v Česku. Jaké jsou návraty a jak rychle si zvykáte na české klima?
Soustředění v zemích, kde je teplota vyšší než u nás, je samozřejmě velikým přínosem. Pamatuji doby, kdy se nikam nejezdilo a trénovalo se 2 měsíce v mrazu a ve sněhu na škváře... Návrat je samozřejmě nepříjemný, teď je v ČR o 15-20 stupňů méně, než jsme měli ve Španělsku, takže o sebe člověk musí více dbát, jíst vitamíny apod. Já se třeba snažím vyhýbat místům kde je hodně lidí (obchodní centra, kina apod. ), protože tam je samozřejmě možnost že něco chytneš mnohem vyšší...

Zkusil jste si angažmá v Turecku. Jaké jsou podmínky (ve fungování klubu) v těch ne úplně TOP tureckých klubech ve srovnání třeba se Spartou, kde to dokonale znáte?
Sparta je rozhodně na vyšší úrovni, než co já jsem poznal v Turecku. Samozřejmě ta první pětka v Turecku je jinde, ale proti zbytku je na tom Sparta rozhodně lépe co se týče zázemí, stadionu, tréninkových ploch, rehabilitace i lékařské péče.

Jak se stavíte k FAIR PLAY? Přiznal byste třeba teč v závěru nějakého důležitého zápasu?
Já si myslím že přiznal. Už se mi něco podobného stalo v dresu Liberce v posledním zápase ligy proti Plzni o titul a také jsem přiznal teč. V dnešní době, kdy na stadionu jsou desítky novinářů, kamer a každý záběr se dá zpomalit a posouvat, tak by člověk byl za úplného blbce pokud by se nepřiznal.

Předpokládám, že věříte, že Sparta letos zvládne mistrovské dostihy v naší lize. Na kolikátou pozici byste ale tipnul Zlín, který je letošní ligovou štikou a co na jeho výkony říkáte?
Já samozřejmě doufám že se nám dostihy podaří zvládnout a titul získáme! A Zlín? I letos se prezentují atraktivním a náročným fotbalem, proti nim není příjemné hrát. Je otázka jak zvládnou oslabení po odchodech některých hráčů a jestli dobře doplní kádr. Ale klub funguje evidentě dobře a Zdena Grygera s trenérem Páníkem dělají téměř zázraky. Já myslím, že klidně můžou skončit do šestého místa.

Děkujeme za rozhovor.