Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 07.03.2018

Pro fanoušky zimních sportů

zimni-sporty.jpg

Před časem skončila zimní olympiáda, nicméně na některých tuzemských fotbalových trávnících by se daly zimní sporty praktikovat i o uplynulém víkendu. Což platilo především pro Ostravu, kde byl odložen ligový zápas s Plzní.

Viktoria si na tohle odložení rozhodně nemůže stěžovat, protože proti Baníku si určitě raději zahraje na způsobilém terénu a také může ušetřit síly před zápasem Evropské ligy proti Sportingu Lisabon.

Aktuální počasí ale odhalilo úplně jiný problém. Podle nového ligového modelu by měla příští rok "jarní" část startovat ještě o 14 dní dříve! Dovedete si to představit? Kdo z vás si vyzkoušel návštěvu ligového zápasu v prvních 3 "jarních" kolech, určitě potvrdí, že samotný fotbal vzhledem k terénům nestál za moc a divácký zážitek z fandění v třeskuté zimě také není zrovna komfortní.

Liga tedy vyšla vstříc sponzorům, ale divákům se znovu vzdálila. Rekordy v návštěvnosti se příští rok rozhodně čekat nedají. Možná, že kluby díky tomuto kroku zkasírují víc do svých pokladen, ale z dlouhodobého hlediska je tohle "snadnější" řešení nešťastné. Pokračuje totiž trend, kdy se diváci ze stadionů spíše vyhánějí, než aby se na ně lákali. Získat peníze od sponzora je přece jen snazší, než zvednout návštěvnost, ale nemělo by se zapomínat ani na to, že produkt fotbal z velké části prodávají také jeho diváci. Právě ti totiž pomáhají stanovit jeho cenu tím, jakou má sledovanost.