Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 29.08.2019

Představujeme: projekt Čistá hlava

img-29afafa68a4297b6a77ee6fa8379437e.png

Čistý fotbal se nedávno seznámil se zajímavým projektem. Čistá hlava řeší problémy s duševním zdravím sportovců a my jsme ohledně něj vyzpovídali sportovního ředitele České asociace fotbalových hráčů Pavla Haška.

Kdy Vás podobná myšlenka napadla poprvé? Inspirovali jste se v zahraničí, nebo jde o původní nápad?
V minulém roce se ČAFH učastnila konference od FIFPro na téma duševní zdraví. Uvědomili jsme si, že je u nás nezbytné vytvořit nějaký projekt, který bude šířit osvětu o duševních nemocech.

Jak na tuto výzvu reagovali sportovci? Byli z počátku spíše uzavření, nebo vítali, že se tohle téma konečně otevírá a byli sdílní?
Zatím jsme se potkali jen s pozitivními reakcemi, je to ovšem běh na dlouhou trať. Bude chvilku trvat, než se podaří přesvědčit sportovce, že nechat si pomoc není slabost, ale naopak.

Projekt podporuje řada známých fotbalistů. Překvapil Vás někdo, kdo poodhalil, že měl nějaké stavy úzkosti apod.? Nějaká osobnost, u které byste to nečekala?
Ano určitě nás překvapila otevřenost některých kluků a patří jim za to veliké dík. Šli s kůží na trh a jejich příběhy mohou pomoct ostatním.

Je projekt Čistá hlava zaměřen jen na profesionální sportovce, nebo také na širokou veřejnost?
Projekt cílí na širokou veřejnost, nejen na profesionalní sportovce.

Seznámili jste s projektem Fotbalovou asociaci (FAČR), uvažujete i o nějaké formě spolupráce?
Projekt se na FAČRu libí a doufáme proto, že nějaká spoluprace v budoucnosti vznikne.

Jaké máte plány do budoucna? Bude se projekt nějakým způsobem rozvíjet?
Určitě pracujeme na tom.

Děkujeme za rozhovor.


Podívejte se na oficiální web projektu Čistá hlava, kde zjistíte bližší informace, nebo ho sledujte na sociálních sítích; Facebook a Instagram.