Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 22.12.2020

Předseda dezinfektátor

malik_dezinfekce.png

Jistě jste zaregistrovali další skandální kauzu fotbalové asociace, o které informovaly Seznam zprávy. FAČR měla vynaložit neadekvátní finančí sumu za dezinfekci kabin, která však vůbec neproběhla!

Přesněji řečeno neproběhla v rozsahu, v jakém bylo stanoveno smlouvou. Firma Tymich s.r.o. nakonec na jaře 2020 (během 1. covidové vlny) dezinfikovala cca 40 z původního počtu 90 kabin fotbalových oddílů. Cena však byla podle revizní komise FAČR nadsazená, i kdyby došlo k dezinfekci ve všech fotbalových oddílech, jak bylo nasmlouváno.

Nicméně podle předsedy FAČR, který je pod fakturami v téhle skandální kauze podepsán spolu s Romanem Berbrem, k ničemu nedošlo, protože díky mediálnímu humbuku došlo k razantnímu snížení ceny a FAČR nakonec za dezinfekci zaplatila "jen" cca 700 000 Kč. Čistému fotbalo to přijde stejné, jako kdyby zloděj, kterého načapali třeba v prodejně přímo u činu tvrdil, že ke škodě nedošlo, protože nakonec zboží z prodejny neodnesl. Pan Malík evidentně žije absolutně odrtžen od reality.

Jenže aby toho nebylo málo, FAČRem najatý externí ombudsman tvrdí, že po přezkoumání všech podkladů skutečně k ničemu nedošlo - alespoň tedy v občanskoprávní rovině. A jelikož tedy k ničemu nedošlo, podává "z procesní opatrnosti" podnět k prošetření orgánům činným v trestním řízení.

Pokud ani za nastalé situace předseda Martin Malík nevidí důvod k rezignaci, měl by podle nás přinejmenším oznámit, že nehodlá kandidovat na další působení ve fotbalové asociaci, protože je zcela evidentní, že také on sám byl součástí chobotnice, která parazitovala na českém fotbalu. Co si o téhle kauze myslíte? Podělte se s námi o váš názor.