Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 01.10.2020

Politická angažovanost na nejvyšších postech FAČR?

malik_politicky.png

Fotbalová asociace České republiky (FAČR) patří k největším neziskovým organizacím v Česku. Poslední roky dostává FAČR dotace kolem 500 miliard Kč a dle svých vlastních stanov by měla celá organizace i její zastupitelé vystupovat striktně apoliticky.

Jenže s blížícími se senátními volbami tohle pravidlo porušil ten, kdo by měl být příkladem nejvzornějším, protože jeho funkce je ta nejvyšší. Ano, sám předseda FAČR Martin Malík se fotbalovým žargonem dopustil faulu, když v olomouckém kraji podpořil senátorského kandidáta za SPD! A to přímo v jeho volebním spotu. Čistý fotbal nehodlá rozebírat kvality samotného kandidáta nebo snad strany, za kterou do senátu kandiduje. Co však považujeme za skandální je samotný fakt, že nejvyšší představitel fotbalu si vůbec dovolí takovýmto způsobem porušit stanovy asociace, o jejíž dobré jméno a nezávislost na politických stranách by měl z titulu své funkce usilovat.

Zkrátka a dobře; předseda Martin Malík potvrzuje, že rozhodně není mužem na svém místě a jeho jednání fotbalu škodí. Nedodržováním pravidel těmi nejvyššími funkcionáři logicky povede pouze k tomu, že ze stanov se časem stane pouze bezcenný cár papíru a to fotbalu rozhodně neprospěje. Souhlasíte?