Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 03.01.2023

Policie stále monitoruje podvodné sázky

korupce_web.png
Čistý fotbal se dnes podívá trochu do historie. Do historie jedné sázkařské aféry, kterou můžeme s odstupem několika let vidět v zajímavých souvislostech.
 
Vše se odehrálo v roce 2012, kdy Lukáši Varyšovi, náhradnímu brankáři Táborska, pípla na telefonu SMS. Stála v ní finanční nabídka na dlouhodobou spolupráci v souvislosti s ovlivňováním fotbalových zápasů. Varyš se tehdy s obsahem SMS svěřil řediteli klubu Tomáši Samcovi. Ten informace předal tehdejšímu místopředsedovi FAČR Romanu Berbrovi a odtud zpráva putovala na policii.
 
O celé kauze detailně informoval sportovní novinář Luděk Mádl na stránkách aktualne.cz. Z dnešního pohledu je pikantní to, že kauza se na policii dostala od Romana Berbra, který dnes sám čelí obvinění z korupce, ale také seznam tehdejších obviněných. Ondřej Bíro, Vítězslav Brožík, Jan Halama, Jan Hanzal, Jaroslav Chalupa, David Jablonský, Daniel Kaplan, Karel Kodeš, Lukáš Křeček, Jan Leligdon, Michal Macháček, David Placák, Michal Káník, Jan Kalenda, Zbyněk Hauzr.
 
U nejednoho jména si jistě vybavíte další kauzy a Čistý fotbal oceňuje, že policie i nadále monitoruje podvodné sázky, které sžírají nejen fotbal na té nejvyšší úrovni, ale jak jsme mohli vidět na příkladu Táborska, tak také na té nižší. Korupčníci se tam zřejmě cítí "pod radarem", ale naštěstí tomu tak není.