Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 14.03.2022

OFS Rychnov n. Kněžnou investoval do rozhodčích

ofs-rychnov-n-kneznou.png

Příkladem, jak by měla fungovat Komise rozhodčích a delegátů na okresních úrovních, může být Okresní fotbalový svaz v Rychnově nad Kněžnou. Po loňských volbách tady došlo k výrazné změně ve vedení výkonného výboru a spolu s ním přišly i zásadní novinky v systému řízení rozhodcové komise. Ta si dala za cíl zvýšit důvěryhodnost a prestiž sudích.

Komise rozhodčích OFS Rychnov nad Kněžnou funguje ve složení Jan Dušek, Pavel Matula a Martin Eimann. První dva jmenovaní jsou sami aktivní rozhodčí krajských soutěží, Eimann působí jako hráč krajského přeboru v Dobrušce. S věkovým průměrem kolem 35 let teď po roce své činnosti skládají účty fotbalové veřejnosti ve svém regionu.

„Jsme přesvědčení o tom, že je potřeba rozhodčí motivovat, vytvářet jim podmínky pro osobní rozvoj a poskytnout jim nejlepší možný způsob vzdělávání. Právě na vzdělávání klademe obrovský důraz. Vytvořili jsme praktické semináře na hrací ploše, které trochu neskromně považujeme za jedny z nejlepších v celé republice. Využíváme moderní videotechniku, výkony rozhodčích na semináři obratem rozebíráme. Okamžitá zpětná vazba jim přináší výrazné a hlavně velmi rychlé pokroky. Důkazem, že naše semináře mají význam snad může být i to, že jsme letos v lednu připravovali praktický seminář pro asistenty z profesionálních soutěží,“ říká předseda KR Jan Dušek.

A není to jen o vzdělávání. Komisi rozhodčích se podařilo za jediný rok sehnat významné partnery (Antolin Group a Indigo Group s.r.o.) díky kterým se podařilo mohli rozhodčím za symbolickou spoluúčast pořídit špičkové vybavení. Pískají v jednotných dresech Adidas a na zápasy jezdí v jednotném cestovní oblečení stejné značky. „Do rozhodčích se nám podařilo nainvestovat více než 200 tisíc korun. To jsou prostředky, které předchozí vedení do rozvoje a vybavení sudích neinvestovalo za 10 let. Uvědomujeme si, že to není o tom, jak rozhodčí vypadají, ale o tom co předvedou na hrací ploše. Nicméně celkový dojem a reprezentace s tím jde ruku v ruce,“ dodává Dušek.

Cíle a vize, které si rychnovská komise stanovila se podařilo splnit. Na našem Facebookovém profilu najdete fotogalerii, kde uvidíte všechny klíčové body.