Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 17.01.2018

O kamarádech a funkcionářích

kamaradi-2.png

Aktuálně trestně stíhaný bývalý první muž českého fotbalu Miroslav Pelta měl projev na prosincové valné hromadě FAČR. Bylo to proti jednacímu řádu, ale dle vůle Romana Berbra, který v době Peltovi nepřítomnosti řídil český fotbal, i když faktiky asi jen naoko, jak se dozvíte v dnešním článku.

Pelta během svého poměrně otevřeného až emotivního projevu stačil zkritizovat kde koho. Mimo jiné také 1. místopředsedu FAČR za Moravu Zdeňka Zlámala, kterého označil za dobrého kamaráda, ale špatného funkcionáře. Přitom mužem, který jednal s úřady a vyjednával přísun peněz v kritické chvíli, kdy byl Miroslav Pelta ve vazbě, byl právě Zdeněk Zlámal. Kvůli své pověsti i vystupování by totiž Roman Berbr nedokázal s důležitými lidmi vyjednat absolutně nic, pokud by se s ním vůbec někdo chtěl o něčem bavit. Zlámal si i přes tuto křivdu udržel chladnou hlavu i úroveň a nesnížil se k nějakým invektivám na adresu trestně stíhaného Pelty, čímž si získal sympatie Čistého fotbalu.

Rozhodně nám nepřijde normální, aby člověk obžalovaný z korupčního jednání vystavoval jakémukoli funkcionáři hodnocení, které fotbalová asociace legitimizuje tím, že ho nechá zaznít dokonce na tak vrcholné akci, jakým mimořádná valná hromada bezesporu byla.