Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 27.01.2020

Nový projekt FAČR – Program XPS pro trenéry a kluby

xps-system.png

Čistý fotbal nehledá jen kritiku, ale rád také pochválí, jak jsme to udělali nedávno směrem k FAČR. A jsme rádi, že dnes vám můžeme představit další dobrý nápad, který fotbalová asociace přináší. Jde o program XPS pro trenéry a kluby.

Nejlépe vám ho asi představí krátké video z oficiálního Youtube kanálu FAČR, na které se můžete podívat pod článkem. Čistý fotbal ohledně tohoto programu vyzpovídal svého sekretáře Davida Anděla, který je rovněž i trenérem.

Čím je XPS jedinečný?
Dá se říci, že to je takový trenérův pomocník. Jeho jedinečností je určitě to, že vše máte v jednom programu. Docházku, komunikaci s ostatními trenéry z týmu, kalendář akcí (který můžete doplnit pomocí informačního systému FAČR), můžete tvořit různé tréninkové programy, sestavy, hodnocení a v neposlední řadě je zde také sbírka s různými tréninkovými jednotkami.

Jak se s aplikaci pracuje?
Zatím se s aplikací stále seznamuji, ale nápocná jsou určitě různá videa, díky kterým se s programem seznámíte rychleji. Možná by to chtělo více jednoduchosti s ovládáním, ale je možné, že se to tak může zdát jen mně :)

Kolik musí klub za XPS investovat?
Musím říci, že nevím, jak je to u jiných fotbalových svazů, ale od PFS (Praha) jsme tento program dostali pro všechny trenéry zdarma. Což opět jen kvituji.

Co očekávaš od XPS?
Doufám, že nejen mně, ale i všem trenérům pomůže. Jak jsem již uvedl, tak je zde téměř vše. Tedy počítám, že jakmile se s tím člověk naučí, tak to pro něj bude jednodušší. Jinak doufám, že se neustále bude vylepšovat, budou se rozrůstat tréninkové sbírky a budou k tomu třeba nějaké semináře.

Co ti v aplikaci chybí?
Myslím si, že s plnou verzí se dá pracovat pouze na počítači. Je zde i mobilní aplikaci, ale ta je spíše ke sledování. Nebylo by špatné udělat i plnou mobilní verzi. Chtělo by to pak také rozšířit funkce pro fotbaly malých forem, je zde totiž spousta funkcí pouze na fotbal 11 proti 11.