Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 27.08.2019

Není čas udělat FAČR pápá?

sbohem-facr_web.png

FAČR poskytuje Ligové fotbalové asociaci (LFA), která v České republice organizuje profesionální fotbalové soutěže, servis co se týče rozhodčích a to včetně diskutovaného VAR, jenž je po aktuálním kole Fortuna ligy znovu pod palbou kritiky. Není tedy na čase, aby se LFA porozhlédla po kvalitnějších službách?

Za své peníze totiž od FAČR nedostává odpovídající kvalitu. Jen si vybavte všechny ty kauzy spojené s videorozhodčím nebo všeobecně arbitry v letošní sezóně. Je jich až nezdravě mnoho a ničemu nepomáhají ani nominace sudích, které se často stávají terčem spekulací a fanouškovských i odborných diskuzí. A to jsme stále ještě v úvodní části sezóny. Jak to může vypadat na jejím konci už jsme si nicméně vyzkoušeli v závěru té loňské a následné baráži, která měla hodně trpkou příchuť. V této situaci by určitě nebylo od věci zauvažovat o změně dodavatele služeb/rozhodčích. Co třeba vyzkoušet služby některého ze sousedních fotbalových svazů? Například v Německu nebo na Slovensku by se jistě našla řada rozhodčích, kteří by dokázali předvést kvalitnější výkony, než tuzemští borci.

A jestliže by to dokázali muži v černém přímo na hřišti, třeba by se časem našla také cesta, jak využít zmiňovaného VAR. Monopolizace neprospívá žádnému odvětví a fotbalové prostředí si nemůže myslet, že v tomto ohledu bude nějakou výjimkou. FAČR nesmí ustrnout ve stavu, že fotbal je na jeho rozhodčích a nekvalitním servisu životně důležitý. To totiž vede jedině k tomu, že nejrůznější kliky hledají cesty, jak si jejich cestou zajistit vliv na průběh hry, která patří především hráčům a potažmo samotným klubům.

Není tedy na čase udělat FAČR pápá? Přinejhorším by to mohlo rozvířit stojaté vody a vyzkoušení nových poskytovatelů služeb trochu okysličit vzduch. Jaký názor na to máte vy?