Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 11.05.2022

Nekecej a hraj

nekecej-a-hraj.png

Aktuálním tématem české fotbalové scény je kultura prostředí. Čistý fotbal komentoval stav mezi střídačkami i osobní odpovědnost fanoušků. Na tuto problematiku jsme však mysleli už daleko dříve.

Už na začátku roku 2021 jsme přišli s projektem NEKECEJ A HRAJ. O co jde? Navrhujeme použití GoPro kamery, kterou by měl rozhodčí během zápasu. Rozhodčích je nedostatek a my věříme, že tímto projektem pomůžeme jim samotným k lepším výkonům (zpětné vyhodnocení situací), ale také celkové kultivaci hry. Proč? Podívejte se na naše argumenty.

Slušnost se vytrácí nejen ve fotbale, ale také v celé společnosti. Čistý fotbal však věří, že pokud by rozhodčí využívali během zápasu záznamové kamery, mohli bychom nepříznivý trend změnit. Od projektu NEKECEJ A HRAJ si slibujeme větší slušnost hráčů, soustředěnost rozhodčích a tím pádem i kvalitu utkání. Především díky možnosti zpětného vyhodnocení. Disciplinární komise by totiž dostala efektivní nástroj, který by jí pomohl rozklíčovat sporné momenty, nebo jí dal dokonce možnost udělovat dodatečné tresty za prohřešky, které zbyly přehlídnuty během hry. Záznamy by však měly sloužit především k rovoji rozhodčích, kterým by měly pomoci analizovat pohyb po hrací ploše atd. Technologie nám to umožňuje, proč toho nevyužít?

V rámci pravidel není dle UEFA možné, aby měl rozhodčí kameru permanentně. Pokud však máme dobré informace, využití v rámci projektů nebo jednotlivých kol, by možné bylo. Podívejte se na naši prezentaci a dejte nám vědět, co si o projektu NEKECEJ A HRAJ myslíte.