Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 22.01.2019

Návrat opilce

navrat-opilce.png

Každá velká filmová sága má svůj slavný návrat. Legendární Star Wars mají návrat Jediho, Král prstenů má návrat krále a český fotbal má návrat opilce. Sudí Marek Pilný, který na jaře 2016 evidentně opilý plnil roli čtvrtého rozhodčího v ligovém zápase Příbram - Slavia, se totiž nyní vrací do funkce ve fotbalové asociaci!

Tehdejší předseda FAČR Miroslav Pelta (nyní trestně stíhaný) se tenkrát dušoval, že pokud by mu to regule umožňovaly, dal by hříšnému sudímu doživotní zákaz působení ve fotbale. Jenže jak je to v českých zemích s časovými pojmy relativní jsme poznali už s pobytem sovětských vojsk, u kterých "dočasně" znamenalo 23 let, a nyní dostává konkrétní časový horizont také pojem "doživotí". V českém fotbale se totiž doživotí rovná 15 měsícům. Přesně po takto krátké době je Marek Pilný znovu členem FAČR a vesele se ujal funkce předsedy VV OFS Trutnov.

Jistě, každý hříšník má právo na polepšení, ale pokud budou český fotbal reprezentovat takovýto lidé, jeho renomé se rozhodně nezlepší. Obzvláště, pokud si hříšník nepřipustí nějakou sebereflexi, ale naopak se bude cítit poškozen ze strany novinářů, jak to předvedl Marek Pilný už v roce 2018.