Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 22.05.2018

Našlapané čelo tabulky v jihočeské I. A třídě

naslapano-na-jihu.png

Čistý fotbal pokračuje v inspekčních cestách po nižších soutěžích a o uplynulém víkendu jsme se byli podívat ve Vodňanech, kde se v rámci I. A třídy skupiny A představil Týn nad Vltavou. Ten byl před zápasem druhý a domácí třetí, takže oba týmy usilovaly o to, aby dohnaly první Bavorovice a postoupily do krajského přeboru.

V příjemném prostředí nás přivítalo takřka ideální fotbalové počasí, které však po několika minutách přerušil déšť. Nicméně domácí měli i tak podstatně více ze hry, vrhali se do jednoho ataku za druhým, ale do vedení šli překvapivě hosté. Ve 24. minutě se z brejku prosadil Houska. Jenže vyrovnání přišlo už za pár minut; tečovaná střela Hrachovce zapadla za brankáře Kubíka a bylo to 1:1.

Ve 40. minutě však přišla chvíle, při které všem přítomným zatrnulo. Týnský brankář Kubík se při výběhu srazil s domácím hráčem a střet byl tak nešťastný, že musela přijet rychlá záchranná služba. Dle našich informací to týnský brankář odnesl otřesem mozku a natrženým uchem a my mu tímto přejeme brzké uzdravení. Do branky tak musel útočník Vařil a trochu překvapivě za svá záda nepustil ani jeden míč, i když je pravda, že domácí ve druhé půli polevili a nebyli tak nebezpeční jako v prvním dějství.

Tento výsledek nahrával vedoucím Bavorovicím, které hrály ve Vimperku a mohli jít do trháku, čemuž šli dle našich informací hodně naproti. Údajně proběhl pokus o ovlivnění rozhodčího a když ten odmítl, dostal nabídku také tým Vimperku. Všichni správně nepřistoupili na nečistou hru a na jihu Čech se tedy hrál čistý fotbal. Bavorovice Vimperku podlehli 1:2 a situace na špici tabulky se řádně zamotala. V rozmezí pouhých tří bodů se vměstnalo šest týmů!