Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 16.05.2017

Náprava jednoho z postrachů českých trávníků?

horky-polepy.png

O uplynulém víkendu jsme po čase znovu zavítali na jeden ze zápasů nižších tříd. Tentokráte to byla středočeská I. A třída, kde se ve skupině B odehrál důležitý zápas o postup mezi druhými FC Horky nad Jizerou a prvními FK Polepy.

Utkání dostal na starosti náš "starý známý" - rozhodčí Ivo Polák. Ten se s námi před zápasem přátelsky pozdravil a na hřišti pak předvedl solidní výkon, kterým přispěl k dobrému fotbalovému zážitku. Ne vše sice bylo úplně bez chyby, ale cílem Čistého fotbalu není vytýkat sudím v nižších třídách každou nepřesnost. Dvou velkých nepřesností se však dopustil asistent rozhodčího (AR2) ve 2. poločase. Rozhodně však nešlo o nějaké cílené poškozování některého z mančaftů. Při čtvrté brance ponechal sudí Polák citlivě výhodu, což z naší strany rozhodně zaslouží ocenění.

Po zápase byli logicky spokojení především domácí hráči. Ti hostující mohli z porážky vinit pouze sami sebe. Na hřišti se oba týmy chovaly ohleduplně a jak je vidět, snaha Čistého fotbalu nejspíš přináší své první ovoce. Už opakovaně jsme totiž svědky toho, že ke kvalitě fotbalu může přispět také dřívější enfant terrible českého fotbalu. Čistý fotbal přeje Ivu Polákovi, aby mu takovéto pískání vydrželo. Celkový dobrý dojem z fotbalového zápasu podpořilo také pěkné prostředí na stadionku v Horkách a my věříme, že takovýto fotbal budeme na našich trávnících vídat čím dál tím častěji.

Středočeská I. A třída sk. B
FC Horky nad Jizerou - Polepy 4:1 (2:1)
Branky: 19. R. Mynář , 44. M. Korec , 69. S. Smetana , 82. J. Lukáš - 17. R. Tafel
Rozhodčí: Ivo Polák - Igor Čechmánek, Karel vyhnal.