Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 22.01.2020

Na Prachaticku myslí i na nejmenší fotbalisty

turnaj-prachatice_2.png
Před Vánocemi jsme vás informovali o chvályhodné činnosti Okresního fotbalového svazu Prachatice, který uspořádal Mikulášský turnaj minipřípravek a dnes bychom se k tomuto tématu rádi ještě jednou vrátili.
 
V Prachaticích totiž tým vedený předsedou OFS Jiřím Trněným uspořádal také předvánoční turnaj mladších přípravek, který se znovu těšil velkému zájmu dětí i rodičů a zaplnil tamní halu. Při účasti 8 týmů většinou o 10 hráčích se sešel krásný počet cca 80 dětí a dorazil dokonce i tým z Rokycan, jenž si svou účast na akci velmi pochvaloval. Rokycanským se líbilo dokonce tak, že na oplátku pozvali prachatické na obdobný turnaj, který sami pořádají. Každý účastník turnaje v Prachaticích dostal medaily a malé občerstvení, ti nejlepší i poháry. Znovu šlo především o to, aby si nejmenší hráči našli zalíbení ve fotbale a svůj volný čas trávili pohybem.
 
Vzhledem k úspěchu obou akcí budou v Prachaticích pořádat také turnaj mladších a starších žáků. Konkrétně pak v sobotu 7. a 21. března 2020. Krom medailí a pohárů pro nejlepší dostane každý tým také míč a Čistý fotbal vás bude o téhle akci znovu informovat. Právě snaha přilákat k fotbalu ty nejmenší je podle nás tou nejlepší cestou, jak udržet fotbal v pozici sportu pro všechny a zároveň mu zachovat širokou hráčskou základnu i na nejmenších obcích.