Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 09.07.2018

Módní faux pas Daniela Koláře

kolar-vary.png

V plzeňské Viktorii už si na to zřejmě zvykli a jako běžný kolorit to už možná bere také česká fotbalová veřejnost. Jeden z hráčů mistrovského týmu znovu předvedl alkoholové extempore. Nutno však poznamenat, že Daniel kolář se k situaci postavil čelem a za své jednání se omluvil.

Co se vlastně stalo? Během nedávno skončeného filmového festivalu v Karlových Varech alkoholem posilněný Daniel Kolář narušil módní přehlídku, když do půl těla předvedl ukázkový skluz přímo na přehlídkovém molu a ve své opilecké jízdě pak pokračoval dál nočním městem. Postaral se tak zřejmě o největší letošní skandál festivalu a sám sebe tím také připravil o nemalou finanční částku. Vedení Viktorie totiž pro jeho chování nenašlo pochopení (byť se vše stalo v čase Kolářova osobního volna) a udělilo hráči vysokou pokutu. Klub ve svém prohlášení uvedl: „Daniel Kolář během osobního volna hrubě porušil interní klubová pravidla, za což jej dnes vedení Viktorie potrestalo finanční pokutou ve výši několika měsíčních platů. Tato částka bude věnována viktoriánské mládeži.“ Následovala Kolářova omluva, kterou zvěřejnil na svém facebookovém profilu. „Udělal jsem obrovskou chybu. Mé včerejší chování se absolutně neslučuje s chováním profesionálního sportovce, bylo to ode mě trapné. Řadu lidí jsem tím zklamal a jsem si toho plně vědom. Chtěl bych se všem moc omluvit a jsem připravený přijmout jakýkoli klubový trest a nést za své chování následky. Omlouvám se.“

Čistý fotbal nehodlá moralizovat, ale je rozhodně dobře, že se Daniel Kolář postavil k věci čelem. Na profesionální sportovce je v tomto ohledu přísnější měřítko a snad se ofenzivní špílmachr plzeňských pro příště podobných excesů vyvaruje.