Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 14.03.2023

Mobilní aplikace pro bezpečnější fotbal

facr-integrity.png

Fotbalová asociace České republiky (FAČR) na svém webu informuje, že ve spolupráci se společností Sportradar, globálním dodavatelem řešení pro integritu ve sportu, vyvinula mobilní aplikaci FAČR Integrity. Co přináší fotbalovému prostředí?

Umožňuje jednoduché nahlašování jakýchkoliv negativních jevů ve fotbale. Aplikace FAČR Integrity si tak klade za cíl zajištění bezpečného fotbalového prostředí prostřednictvím systému whistleblowingu pro celou členskou základnu FAČR na všech jejich úrovních.

Ohlašovatelům je zároveň dána možnost anonymního i neanonymního hlášení, kdy je v obou případech zajištěna při technickém zabezpečení aplikace také maximální diskrétnost. Je tak zaručena veškerá ochrana osobních údajů také při případném anonymním ohlášení.

FAČR se dlouhodobě snaží o eliminaci všech negativních jevů ve fotbale, jakými jsou korupce, manipulace s utkáními či nelegální sázení. Aby mohla FAČR účinně potírat tyto situace, musí existovat bezpečný způsob pro hlášení těchto jevů přímo od obětí či účastníků. Právě proto vznikla zmíněná aplikace ve spolupráci se společností Sportradar.

Veškeré detaily vč. videopředstavení najdete na webu FAČR.