Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 03.04.2018

Mládí proti zkušenostem, syn proti otci

vodnany-vimperk.png

Čistý fotbal podnikl další návštěvu na utkání nižších tříd. Tentokráte padla volba na zápas jihočeské I. A třídy sk. A mezi Vodňany a Vimperkem.

Fakticky šlo o souboj generací, protože Vodňany nastoupili s velice mladým kádrem a jejich věkový průměr byl 21 let. Naproti tomu Vimperk sází především na zkušenost a jeho věkový průměr je 30 let. Zajímavostí bylo i to, že proti sobě nastoupili otec (Vimperk) a syn (Vodňany) Kvapilovi.

Vodňany byli od první minuty lepší, ale chyběl jim především klid v koncovce. Za stavu 0:0 jim pak, jinak výborný rozhodčí, upřel jasný pokutový kop za ruku, která snad byla vidět i z Marsu. Toho v závěru poločasu využil Vimperk a po krásně zahraném přímém volném kopu našel Lukáš Sýs hlavu Tischlera, který poslal hosty ve 45. minutě do překvapivého vedení.

Druhý poločas ale domácí přidali na bojovnosti a to se jim vyplatilo. Krásným gólem z 35 metrů vyrovnal Martin Kvapil, který odehrál kvalitní utkání a v 68. minutě otočil Kunc na 2:1. Jenže v 75. přišla pro domácí komplikace. Výborně hrající Konvička se totiž nechal vyloučit. Vodňany se ale sympaticky nestáhli do obrany a naopak i dál pokračovali v útočení, za což byli odměněni krásným třetím gólem, jenž vsítil David Václavík.

Rozhodčí předvedli v utkání velice kvalitní výkon a krom zmiňované přehlínuté ruky výborně komunikovali a citlivě ponechávali výhody. V krásném utkání i příjemném prostředí se tak nakonec radovali domácí Vodňany, které vyhrály zaslouženě.

 

Jihočeská I. A třída sk. A
Vodňany - Vimperk 3:1 (0:1)
Branky: 50. Kvapil, 68. Kunc, 80. Václavík - 45. Tischler
ŽK 2:2, ČK 1:0 (Konvička)
Rozhodčí: Kříž, Valeš, Picka
Sledovalo 100 diváků

Foto: Strakonický děník, Petr Škotko