Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 20.10.2016

Měly by se děti bát navštívit fotbalový zápas?

derby_incident.png

Čistý fotbal se dnes ještě jednou vrátí k nedávnému derby pražský "S". Respektive se zamyslí (nejen) nad závěrem utkání a indcidentem, který následoval po závěrečném hvizdu. Vniknutí části sparťanských ultras na hrací plochu.

Duely mezi Spartou a Slavií jsou označovány za největší fotbalovou událost u nás. Často právem, ale ani tenhle svátek se nedokáže vyhnout některým neduhům, které z fotbalových zápasů dělají místo, kam byste asi jen neradi brali své potomky. Tentokkrát to bylo hlavně kvůli incidentu, který se stal bezprostředně po skončení utkání. Část sparťanských fanoušků vnikla na hrací plochu a zřejmě si chtěla s hráči vyříkat právě prohraný zápas.

Video záznam najdete na Youtube

O tom, že něco podobného do fotbalu nepatří, asi nemá cenu polemizovat. Utkání může mít jen jednoho vítěze a součástí ducha FAIR PLAY je i umění uznat porážku. Chováním, jakého se dopustila část sparťanského kotle, se české fotbalové prostředí rozhodně nepročistí a nepřiblížíme se na západ, kde bychom se asi všichni nejraději viděli. Podobné excesy mohou ve výsledku vést jedině k represím vůči fanouškům jako celku. Z návštěvy fotbalového zápasu se tak stává adrenalinová záležitost, namísto toho, aby to bylo místo, kam můžete vzít třeba i své děti. A jak vychováme další generaci fanoušků, když jim nebudeme moci zprostředkovat zážitek z fotbalu na živo?!

Souhlasíte, že fotbalový zápas by měl být událostí, kam můžete bez obav vyrazit i se svými potomky? Dejte nám vědět na náš facebookový profil nebo na e-mail info@cistyfotbal.cz