Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 13.06.2018

Loučil se velikán

rosicky-rozlucka.png

V sobotu 9. června 2018 proběhla na pražské Letné rozlučka Tomáše Rosického. Bezesporu jednoho z nejlepších fotbalistů naší historie.

Exhibiční zápas, ke kterému nastoupily krom českých fotbalových hvězd také zahraniční esa v čele s Robinem van Persie nebo Cescem Fabregasem, sice o hodinu pozdržela průtrž mračen, ale ani vydatné provazy deště nemohly spláchnout výsledný dojem. Akce se vyvedla na jedničku a číšilo z ní to, co Tomáše Rosického zdobilo vlastně celou jeho kariéru a o čem v rozhovorech hovořili jeho hvězdní spoluhráči. Totiž že šlo nejen o mimořádně talentovaného fotbalistu, ale také o slušného člověka a parťáka, který vždy ctil zásady FAIR PLAY. Nikdy se nesnížil k opovrhování soupeřem, nikdy nepatřil k těm, kdo by mezi soupeři podněcoval nezdravou rivalitu. Vždy ctil pravidla hry, a proto si vysloužil uznání i úctu napříč fanouškovskými tábory. Jak kdysi pronesl Arsene Wenger; když milujete fotbal, musíte milovat i Tomáše Rosického.

Za skvělou kariéru a řadu nezapomenutelných okamžiků bychom chtěli Tomášovi složit poklonu také my. Zároveň věříme v to, že český fotbal bude mít v budoucnu co nejvíce takovýchto pozitivních vzorů, které budou tím nejlepším příkladem pro mladé fotbalisty. Tomášovo další působení v českém fotbale dává naději, že na to on sám a persony jemu podobné dohlédnou osobně.