Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 02.10.2019

Korupční potenciál výkonnostního fotbalu

loterijni-zakon.png

Čistý fotbal se dlouhodobě zaměřuje na utkání nižších soutěží, kde mapujeme především "hvězdné" výkony sudích a právě pro ně jsme založili Černou listinu českého fotbalu. Díky novým technologiím se však na korupční perly nemusíme jezdit dívat přímo na vlastní oči, ale můžeme si je pustit třeba ze záznamu na serveru www.tvcom.cz.

Najdete zde skutečný "výběr z korupčních hroznů" a my budeme rádi, pokud nám do redakce zašlete odkazy na vaše oblíbené kousky. Na co především ale upozorňují tyto záznamy z výkonnostního fotbalu? Že v nich nezřídka narazíte na očividně ovlivněný zápas, na který se dá sázet u sázkových kanceláří a v tom vidí Čistý fotbal velký korupční potenciál - nezřídka jde dokonce o zápasy ČFL, tedy třetí nejvyšší tuzemské soutěže. Proto připravujeme přílepek k loterijnímu zákonu, jež by stanovil, že sázky se dají uzavírat pouze na zápasy profesionálního fotbalu. Ten výkonnostní totiž velice často trpí právě tím, že si vybrané skupiny domluví výsledek hned několika zápasů současně (na jednotlivé zápasy nižších soutěží jde totiž sázku uzavřít jen zcela výjimečně) a tím poškozují nejen regulérnost soutěže, ale vůbec celou hru.

Setkali jste se někdy ve výkonnostním fotbale se zápasem, který byl ovlivněný právě kvůli sázkám? Pošlete nám vaši zkušenost mailem, nebo nás kontaktujte na Facebooku.