Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 20.02.2023

Klece a sítě?

klece-a-site.png

V posledních týdnech se mezi fotbalovou veřejností rozproudila debata o kvalitě i samotné podobě sektorů pro hosty na jednotlivých stadionech v Česku. Spouštěčem bylo otevření nového stánku v Pardubicích, kam k prvnímu jarnímu kolu dorazila pražská Slavia.

Ploty a sítě. Právě takové aranžmá vítalo sešívané fanoušky, kteří se rozhodli vyrazit podpořit svůj klub. Je to důstojná kulisa pro Česko 21. století? Názory se různí i mezi fotbalovými osobnostmi. Podle bývalého hráče Sparty Praha Davida Lafaty jsou taková opatření na místě, zatímco podle předsedy představenstva SK Slavia Praha Jaroslava Tvrdíka je takový přístup špatně. Pardubický fotbalový klub se zřekl zodpovědnosti tím, že projekt nového stadionu prý musel splňovat požadavky Policie ČR apod. V porovnání s tím, jak by měl vypadat sektor hostů jen o kousek vedle v Hradci Králové, kde také stavějí novou arénu, nám tento argument nedává příliš smysl a zavání hledáním výmluv.

Čistý fotbal je toho názoru, že doba klecí a plotů je minulost. Když k tomu navíc přidáte pořadatelskou službu, která se hostujícím fanouškům snaží jejich návštěvu za každou cenu znepříjemnit, dostanete tikající bombu. V kontrastu s tím už máme bohaté zkušenosti ze stadionů, kde se hostujícím fanouškům snažili vyjít vstříc a vše proběhlo bez problémů. Příkladem budiž třeba FK Jablonec.

Jaký názor máte na tuto problematiku vy? Jezdíte podporovat svůj klub na venkovní zápasy, nebo vás výše zmíněné věci spíše odrazují?