Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 21.05.2016

Když se hraje podle notiček

repin-podle-noticek.png

Pomalu se zdá, že v I. B třídách je to největší džungle. Dalším políčkem do pomyslného ohně může být třeba zápas 20. kola středočeské I. B třídy sk. B mezi TJ Řepín a SK Bakovem nad Jizerou. Tomu, co se na zápase dělo, se dá jen těžko uvěřit. I když...

Rozhodcovské trio Vladimír Stádník, Patrik Sandev a Lukáš Hájek vzbudilo údiv ještě před zápasem. To když sudí své auto zaparkovali za brány řepínského zámku a nechali k němu přistavit také dva pány z ochranky. Nechutné představení, které pak následovalo na hřišti, bylo tím pravým důvodem, proč bylo tohle netradiční opatření nutné.

Hned v 1. minutě utkání pískl hlavní rozhodčí Stádník nepřímý volný kop pro domácí Řepín. K údivu všech to bylo po odkopu od Bakovské branky. Na následné dotazy co vlastně pískl odpověděl, že zaslechl nějaké vulgarity vůči jeho osobě a nehodlá je tolerovat - 1:0. Bakovský tým ale dokázal vyrovnat a na další scénu režírovanou rozhodčím Stádníkem se tedy nemuselo dlouho čekat.

Evidentní faul na bakovského stopera sudí obrátil a byl z toho pokutový kop - 2:1. Rozhodčí pak hostující tým na půli soupeře de facto vůbec nepouštěl a jen neschopností domácích se podařilo bakovským ještě do poločasu vyrovnat. Po poločasové přestávce se tedy sudí Stádník musel nadechnout k ještě většímu "výkonu".

Jenže to už bylo příliš i na některé hráče Řepína, kteří se nechávali dobrovolně střídat, jelikož nechtěli být součástí takovéto frašky. S omluvou pak chodili na bakovskou lavičku, kde soupeřům vysvětlovali, že tohle je věc vedení a oni s tím nemají nic společného, fotbal v tomhle podání je nebaví a navíc jsou po celém kraji za hlupáky. Radši by prý spadli a hráli nižší soutěž.

Jenže notičky už byly rozdané a tak se podle nich muselo i dohrát. Jedním z vrcholů byl samostatný únik bakovského hráče, kterého zezadu nevybíravě atakoval obránce Řepína (bez zájmu hrát míč), ale píšťalka sudího zůstala němá - penalta se nekopala, právě naopak. Následovala žluták karta za simulování a kop proti Bakovu. Zápas pak "překvapivě" skončil 3:2.

Po utkání bylo zajímavé poslouchat hlasitý rozhovor mezi záložníkem domácích a vedoucím Řepína. Zkušený hráč řval, že pokud hodlá vedení pokračovat tímto způsobem, tak on končí. Že hraje fotbal pro radost a nechce být za hlupáka po celém kraji, kvůli tomu, jak se k fotbalu staví vedení. Nakonec dorazil do kabiny hostů i zmiňovaný vedoucí a prohlásil; "Pánové, omlouvám se, ale naši kluci to potřebovali."

Dokážete najít pro takovéto chování pochopení? Není opravdu lepší hrát nižší soutěž s čistým štítem, než se ztrapňovat podobně nechutnými zářezy?

TJ Řepín - SK Bakov nad Jizerou  3:2 (2:2)
Branky: 3. D. Dvořák , 13. M. Matějček , 86. R. Šmíd - 10. D. Dvořák (vl.) , 31. M. Mlynka
Rozhodčí: Vladimír Stádník, Patrik Sandev, Lukáš Hájek