Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 22.06.2016

Když je tvář víc, než ego

tvar-a-ego.png


Čistý fotbal vás informuje o zářezech, ale i FAIR PLAY zápasech, které se hrají na českých trávnících. Dnes poprvé ale přinášíme článek o tom, jak i rozhodčí dokáže uznat svou chybu a postavit se k ní čelem.

V jihočeské I. B třídě sk. B se hrál zápas mezi Vodňany B a Štěkní. Došlo v něm hned ke dvěma vyloučením - obě po 2 ŽK, ke kterým se pak vyjádřil i sám rozhodčí Ondřej Novotný.

V 52. minutě po odpískaném faulu došlo ke strkanici. Hráč domácích č. 16 Varyš Jakub obdržel červenou kartu za strčení do soupeře rukou v přerušené hře. Hráč odešel z hrací plochy bez zdržování a v klidu.

V 52. minutě po odpískaném faulu došlo ke strkanici. Hráč hostů č. 7 Havránek Martin (ID: 90081775) obdržel červenou kartu za strčení do soupeře rukou v přerušené hře. Hráč odešel z hrací plochy bez zdržování a v klidu.

Celou situaci jsem vyhodnotil špatně a jsem si vědom své chyby. Oba hráči měli obdržet pouze ŽK. Doufám, že DK vezme v potaz mé pochybení.


My si myslíme, že chybu může udělat každý a na každém (ať už na hráči, rozhodčím, trenérovi nebo funkcionáři) potom také je, jak se k ní následně postaví. Někdo se do roztrhání těla pře, že ten článek četl a že byl vlevo dole, někdo zase chybu chlapsky přizná a tím si - alespoň u nás - zachová tvář a morální kredit.

Co si o takovéhle sebereflexi rozhodčího myslíte vy? Souhlasíte, že i tohle může přispět ke kultivaci a očistě českého fotbalu? Váš názor nám napište na náš facebookový profil nebo rovnou do mailu info@cistyfotbal.cz