Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 09.03.2018

Juniorská liga končí

juniorska-liga_konci.png

Ligová fotbalová asociace se konečně odhodlala ke kroku zrušit Juniorskou ligu. Specifická soutěž, která se hrála od roku 2012 tak potvrdila, že tahle cesta byla slepou uličkou.

Soutěž byla určena hráčům do 21 let věku, přičemž do utkání mohlo nastoupit až pět starších hráčů, dva přitom mohli být ze soupisky „A–týmu“. K tomu ještě mohli nastoupit tři cizinci na testování, střídat se mohlo pětkrát, a protože soutěž byla uzavřená, nesestupovalo se. Jak vidíte jen z tohoto výňatku, šlo poměrně o paskvil. Ve výsledku totiž v sestavě mohli nastoupit třeba jen 3 mladí hráči, pro které se tahle soutěž udělala především.

Nově se B týmy ligových mančaftů zapojí do ČFL respektive MSFL. Mladí hráči tak budou mít srovnání s dospělým fotbalem, což jim v Juniorské lize chybělo a šlo vlastně jen o nesmyslné prodloužení dorosteneckého věku. Pro zrušení Juniorské ligy se vyslovila většina ligových týmů a také Čistý fotbal si myslí, že pro mladé hráče je lepší nastupovat v dospělé kategorii na nižší úrovni, než hrát nějakou uzavřenou soutěže. Souhlasíte?