Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 22.09.2015

Jedna červená karta, dvě penalty. Trest za rozhovor pro deník Sport?

2429778-img-zizka-fotbal-berbr.jpg

Předseda FK Jindřichův Hradec Josef Žižka minulý týden pro deník Sport popisoval jak probíhala volba předsedy v Jihočeském Kraji. Jeho tým byl v následujícím domácím utkáni proti Klatovům potrestán dvěma penaltama a červenou kartou. Může se jednat o mstu za rozhovor do novin?

 

 

 

Žižka v článku s názvem: “Proti Berbrovi jsem neměl šanci”, popisuje jak probíhala volba jihočeského předsedy, kterou nakonec vyhrál prvoligový sudí a Berbrův oblíbenec Jan Jílek.
Předseda Jindřichova Hradce popisoval svou zkušenost s volbou následovně: "Setkal jsem se několikrát se současným předsedou panem Jílkem, jenž mě ubezpečoval, že vždycky bude stát za mnou a bude v kraji druhý. Pak sám kandidoval. Zeptal jsem se ho zda mu to někdo přikázal, neodpověděl. Následně jsem pochopil, že měl převzít moc pro pana Berbra”.
Tato slova nakonec mohou Žižku přijít hodně draho, tak jako všechny kteří kdy proti Berbrovi vystupovali. O čem je řeč se již přesvědčili před několika lety v Malše Roudném, kdy za podporu Markéty Haindlové byli doslova fotbalově popraveni rozhodčím Vaňkátem.


A vypadá to, že se příběh se zářezem klubu, který Berbrovi odporuje opakuje. Jindřichův Hradec v sedmém kole divize přivítal klub z Plzeňského kraje a to Klatovy. Po řadě přehmatů hlavního arbitra Kvačka vše vyvrcholilo ve 40. minutě, který odpískal zcela nesmyslnou penaltu proti domácím. “I soupeř byl zaražený z toho, co se děje”, říká trenér domácích Marek Černoch. Do konce zápasu rozhodčí stačil odpískat jednu penaltu a vyloučil domácího Beránka. Klatovy si nakonec odvezly výhru 1:4.


„Když jsme před dvěma lety postoupily do divize, rozhodčí a funkcionáři jiných klubů se nás ptali, zda máme koupenou jízdenku“, upozorňuje dále Černoch na praktiky které se údajně dají koupit u místopředsedy FAČR. „Nevěděli jsme, o co jde, už to nyní víme!“ dodává trenér Jindřichova Hradce. Za svým předsedou i tak dál stojí a říká: „Oceňuji, že se pan Žižka dokáže zlu postavit a svojí si za svými názory“.


Jak je vidět tak po kritice šéfa podsvětí Českého fotbalu dost často přichází trest v podobě nevole rozhodčích. Samozřejmě, může se jednat o náhodu, ale náhod je po takových to vyjádření v poslední době více než dost.

zdroj: iSport.cz