Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 22.11.2019

Jedinečné gesto FAIR PLAY

gesto-fairplay.png

Některým arbitrům zřejmě dělá dobře, když jejich jméno propírá fotbalová veřejnost a co na tom, že ne zrovna v lichotivých souvislostech. Jak jinak s vysvětlit, že v krátké době se na stránky Čistého fotbalu znovu dostává legendární Ivo Polák?

Tentokráte byl hlavním rozhodčím zápasu středočeské I. A třídy skupiny B mezi Hlízovem a B týmem Českého Brodu. Ten byl ještě před zápasem mimořádně motivován, protože po 4. kole, kdy se týmu nedařilo, uzavřel trenér Jindřich Stejskal sázku, že pokud jeho svěřenci do konce podzimu neprohrají, pozve celý tým na večeři do Ambiente. Možná i proto dokázali českobrodští na horké půdě vedoucího týmu tabulky zvítězit a urvat cenné vítězství 2:3.

To se ale nerodilo snadno, protože domácí na podzim neztratili ani bod a v případě vítězství by určili nový rekord, protože by dokázali vyhrát všechna svá podzimní utkání. To jim sice nevyšlo, ale Čistý fotbal by rád vyzdvihl minimálně jeden krásný moment FAIR PLAY, který dělá z hlízovských daleko větší vítěze; po sporně nařízeném pokutovém kopu ve prospěch Hlízova ho hráč Radek Tafel umýslně zakopl. Tleskáme a klaníme se!

Výkon Ivo Poláka byl tedy opět tristní, na což se jak vidno nemohli dívat ani domácí. Škodil fotbalu a dle našeho by měl s pískáním definitivně skončit. Možná je to tím, že už neumí odpískat "necinklý" zápas, každopádně je smutné, kam až se někteří jedinci dokáží dostat svým nečestným přístupem.

Snad jeho výkon nepoznamenal žádného z hráčů, kteří zasáhli do utkání a českobrodským jejich zasloužená odměna po zásluze zachutná, stejně jako hlízovským pocit s jakou ctí dokázali prohrát.