Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 21.10.2020

Jeden za všechny...

jedenzavsechny_teplice.png

V návaznosti na nejčerstvější kauzu Romana Berbra se předseda FAČR vytasil s doslova ostudným a alibistickým prohlášením, které by se dalo shrnout pojmem "kolektivní vina".

Dle slov Martina Malíka jsou totiž za současnou kauzu zodpovědni všichni ti, kdo v současném fotbale působí a mají nějakou funkci nebo třeba jen postavení. Vůbec se nedivíme tomu, že tato slova urazila třeba vedení FK Teplice, které patřilo už dříve k častým kritikům poměrů v našem fotbale a svým hlasem jasně ukazovalo, že věci nejsou v pořádku. Reakcí jim však bylo (v lepším případě) mlčení zodpovědných, v tom horším pak "zářezy" od rozhodčích apod.

I proto na svém Facebookovém profilu FK Teplice zveřejnily vyjádření, že se slovy předsedy Malíka nesouhlasí a berou je jako urážku. Této iniciativě Čistý fotbal jednoznačně tleská, ale jedním dechem dodává, že nesmí zůstat pouze u jednoho klubu.

Vyzýváme proto další kluby z profesionálních i amatérských soutěží, aby podpořily prohlášení FK Teplice. Zároveň vyzýváme Martina Malíka k odstoupení z funkce přesedy FAČR a zahájení příprav na řádnou valnou hromadu, kde bude na jaře 2021 zvoleno nové vedení fotbalové asociace. Není totiž přípustné, aby nejvyšší muž českého fotbalu tvrdil, že nevěděl, na jak nekalých praktikách se podílel jeho místopředseda Roman Berbr a schovával se za kolektivní vinu.

Souhlasíte s prohlášením FK Teplice? A myslíte si, že by si zasloužilo širokou podporu od ostatních klubů?