Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 21.04.2016

Jde to i bez rozhodčího

bez-rozhodciho.png

Někdy se na hřišti potkají mužstva, která se vzájemně respektují natolik, že k rozhodcování jejich zápasu ani není potřeba rozhodčí. Ten by v takovémto případě mohl být dokonce i na škodu, jak ukázal zápas mezi Starou Boleslaví a Ovčáry (středočeská I. B třída, sk. B).

Mužem, který měl řídit toto utkání byl nedávno vzpomínaný Ivo Polák, který by nejspíš dokázal na libovolném hřišti libovolného týmu ztížit roli favorita snad i slavnému Realu Madrid. Tentokrát svým necitlivým řízením zápasu přispěl rozhodujícím dílem k tomu, že oba týmy si nakonec utkání odřídily de facto samy.

Týmy Staré Boleslavi i Ovčár si přiznávaly fauly, autová vhazování atd. Pomyslným vrcholem všeho pak bylo ušlechtilé gesto FAIR PLAY, kdy si domácí hráči nechali vstřelit vyrovnávací gól na 2:2, protože rozhodčí předtím z nepochopitelných důvodů regulérní branku Ovčár neuznal. Tenhle zápas rozhodně nebyl v jeho režii - jak by si možná přál.

Díky tomuto sportovnímu přístupu a ctění ducha FAIR PLAY tedy diváci mohli vidět strhující přestřelku, která v normální hrací době skončila 3:3. Myslíme si, že se tím potvrdily naše myšlenky, že jedině čistý fotbal může přinést divákům i hráčům samotným ten nejlepší pocit z nejfantastičtější hry na planetě. Fotbalu.

Souhlasíte?