Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 24.02.2021

Jaroslav Starka o korupci v českém fotbale

starka-prima-news.jpg

V úterý 9. února 2020 se v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima News probírala minulost i budoucnost českého fotbalu. Hlavními hosty byli čestný předseda Čistého fotbalu ladislav Vízek, novinář Štěpán Filípek a příbramský fotbalový boss Jaroslav Starka.

Ten v diskuzi několikrát zdůrazňoval, že ne všechno je na českém fotbalu špatně. Reprezentační áčko se kvalifikovalo na EURO a na závěrečný turnaj starého kontinentu se probojovala také jednadvacítka. Ano, to je sice pravda, ale rozhodně nejde o důvody, proč bychom měli přehlížet dlouhodobý korupční systém, jehož nedílnou součástí bohužel jsou nejvyšší představitelé českého fotbalu. Trestnímu stíhání aktuálně čelí bývalý předseda FAČR Miroslav Pelta a v podobné roli se nejspíš ocitne také stávající šéf Martin Malík.

Zkrátka a dobře; to, že se daří fotbalistům na hřišti bohužel není zásluhou práce svazových funkcionářů, ale tak trochu jejich "snažení" navzdory. Dle dostupných informací z veřejného prostoru se totiž nejvyšší bafuňáři věnují především tomu, kde si namastit kapsu, než aby se soutředili na to, jak český fotbal posunout blíže k evropské potažmo světové špičce.

Čistý fotbal dlouhodobě prosazuje, aby byli fotbaloví funkcionáři za svojí práci dobře, ale především transparentně placeni. Podle nás je zkrátka nesmysl, aby předseda FAČR vykonával svou práci zadarmo. Ve výsledku to to totiž vede jedině k nekalostem, které neustále dokola poškozují český fotbal. Souhlasíte