Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 02.01.2020

Jak vyčistit český fotbal? Tomáš Maruška má řešení!

maruska.png

Nejen na našich stránkách se dlouhé roky vedou debaty o tom, jak očistit český fotbal a vrátit mu dávno ztracenou důvěru a respekt veřejnosti. Za všechny to před časem povedeným způsobem shrnul bývalý hráč Dynama Č. Budejovice Tomáš Maruška.

Ten již dříve rezignoval na svou funkci manažera klubových akademií FAČR a to z důvodu, že nesouhlasil s odvoláním tehdejšího ředitele sportovně-technického oddělení fotbalové asociace Michala Prokeše. Dále Maruška ukončil také působení ve fotbalovém klubu SK Dynamo České Budějovice, protože mu prý bylo naznačeno, že jeho postoje a chování by mohli být pro jihočeský tým problémem.

Jistě se shodneme, že takhle nevypadá normální pracovní prostředí a fotbalu to neprospívá. Tomáš Maruška však svůj boj nevzdává a v krátkém videu vysvětluje, jak lze poměrně snadno docílit toho, aby se věci v českém fotbale začali hýbat směrem k lepšímu. V první řadě je k tomu třeba aktivita na té nejnižší úrovni, protože právě ta má nejsilnější hlasovací právo. Věnujte pár minut a podívejte se na video, kde vám TOmáš Maruška vše názorně vysvětlí.

Za Čistý fotbal jde jednoznačně o pochvalnou činnost, která nabízí konkrétní recept na léčbu našeho fotbalu. Věříme proto, že kluby na nižších úrovních se již nebudou bát a převezmou iniciativu.