Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 27.06.2017

Jak si Roman Berbr zavazuje funkcionáře

zavazovani-funkcionaru.png

Nedávno jsme vedli zajímavý rozhovor s předsedou OFS Prachatice panem Jiřím Trněným. Ten víceméně potvrdil zvěsti, které kolují o tom, jak Roman Berbr zneužívá svojí funkce ve FAČR a zavazuje si jednotlivé funkcionáře.

Postup je to vpravdě jednoduchý, ale bohužel také účinný. Jde o to, že předsedové jednotlivých krajských nebo okresních fotbalových svazů dostanou od pana Berbra zájezd třeba na Bayern Mnichov. Včetně doprovodného wellness pobytu a je velkou otázkou, kdo to pozvaným hradí. Touhle jednoduchou cestou si Roman Berbr zavazuje vybrané funkcionáře a ti mu pak projevují takřka fanatickou oddanost. Už se stalo se dokonce i to, že jeden funkcionář po jednom takovémto zájezdu úplně otočil a z opozice proti Romanu Berbrovi se stal jeho velkým zastáncem.

Ruku v ruce s tím jde i arogance a pocit neohroženosti, který plyne z toho, že jste právě v táboře Romana Berbra. Na poslední valné hromadě FAČR se kupříkladu stalo to, že lidé z Berbrova tábora si svévolně upravovali zasedací pořádek a když se na své místo vraceli někteří funkcionáři, kteří nepatřili do jejich okruhu, dočkali se ničím neodůvodněných vulgarit. Takovéto jednání je jen dalším důkazem toho, že s Romanem Berbrem by se kultura v českém fotbale rozhodně nezlepšila.