Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 20.09.2021

Jak se řeší pochybení sudích?

chyby-sudich.png

V minulém týdnu jsme na našem Facebookovém profilu sdíleli video ze zápasu jihočeské I. A třídy mezi FK Vodňany a TJ Šumavan Vimperk. Hostující hráč v něm vyslal do gólové šance domácího útočníka, avšak následná branka nebyla zcela nesmyslně uznána kvůli ofsadovému postavení.

Asistent rozhodčího Milan Talíř totiž v dané situaci minutě chybně signalizoval ofsajd, i když se o něj nejednalo. Jak už jsme napsali, tak domácímu plejerovi přihrával hostující hráč. Disciplinární komise teď vynesla verdit a panu Talířovi omezila delegaci na utkání mužů do 26. září 2021. Hodnocení rozhodčího delegátem Josefem Vrzalem bylo upraveno na 7,9 a 8,4 a také panu Vrzalovi byla omezena delegace na utkání mužů do 19. 9. 2021, protože chybně zhodnotil výkon asistenta.

Za Čistý fotbal je to dobrý signál v tom, že se nic nezametá pod koberec a chyby se skutečně řeší. Zároveň bychom zmínili, že chyba nebyla jen na straně asistenta, ale především u hlavního rozhodčího, protože z videa je patrné, že byl k situaci dostatečně blízko a měl by mít hlavní slovo v jejím řešení.

Co jste na video říkali a jak vnímáte řešení disciplinární komise?