Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 11.06.2018

Jak přivést ke sportu a pohybu děti?

deti-pohyb.png

Česká unie sportu pořádala 4. a 5. června 2018 na Městském stadionu v Prachaticích chválihodnou akci, na které se snažila přivést děti k pohybu a sportování.

Pro příchozí byla zdarma připraveny stanoviště pro nejrůznější sporty, které si mohly děti pod dohledem trenérů a odborníků vyzkoušet. Představeny byly judo, stolní tenis, atletika, fotbal, hokejbal, triatlon nebo taekwondo. Akci podpořila také řada známých osobností, mezi kterými byli např. Antonín Panenka, Karol Dobiaš, Jarmila Kratochvílová, Ludmila Formanová, Horst Siegl, Václav Chalupa, Jiří Ježek nebo František Jež. Na akci dorazily především děti ze základních škol v Prachaticích, ale i přilehlých obcí. Celkem napočítali pořadatelé cca 800 dětí!

Čistý fotbal této akci jednoznačně tleská, protože jedině rozšiřováním členských základen našich sportů můžeme docílit toho, že budeme dosahovat lepších výsledků i v reprezentačních kategoriích. Krom toho je však sport vynikajícím nástrojem prevence a zdraví, děti naučí zásady FAIR PLAY, dodržování pravidel hry, respekt vůči ostatním, solidaritu nebo disciplínu. Doufáme, že podobných akcí bude v ČR přibývat!