Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 21.09.2017

I v derby si musíme pomáhat

img-0c27188b13e82128c41ce37e793c0bba.png

V uplynulém kole HET ligy se hrálo derby pražských S. Slavia v něm zaslouženě vyhrála 2:0, ale krom výsledku se řešila také řada sporných situací včetně neuznaného gólu sešívaných.

Čistý fotbal má za to, že celé fotbalové hnutí (ať už FAČR nebo LFA) by se mělo snažit pomáhat si navzájem, s čímž souvisí také podpora rozhodčích. A obzvláště v takto důležitých a exponovaných zápasech, jakým derby bezesporu je. Hodně se debatuje o tom, že kdyby byl v Edenu aktivní videorozhodčí, tak by slávistický gól nikdo nepřehlídl. Jenže nemusíme hned volat po videu, abychom podobným omylům předešli. Proč třeba na tento zápas nebyli výjimečně nominováni také brankoví rozhodčí? Nebo proč sudím nepomohlo tím, že by jim byla poskytnuta Goal Line technologie, která dá signál, jakmile míč překročí brankovou čáru? Je nám jasné, že pro regulérnost celé soutěže by měly být stejné podmínky ve všech zápasech, ale derby pražských S by si nějakou podobnou výjimku bezesporu zasloužilo. I proto, aby se po jeho skončení debatovalo hlavně o fotbale a ne o chybách rozhodčích. Obzvláště, když byli tak trochu hozeni do jámy lvové bez pomoci.

Samostatnou kapitolou je pak herní projev, jakým se v derby prezentovala Sparta. Italský trenér si evidentně neví rady, protože neustálá rotace sestavy nepomáhá a k nalezení optimálního složení má Sparta stejně daleko, jako na začátku sezony. O nějakém nasazení nebo zápalu pro hru také nemůže být řeč. Na jednu stranu z toho ale můžeme mít radost, protože to dokazuje, že česká liga není snadnou soutěží, když se v ní nedokáží výrazně prosadit třeba ani hráči z Interu Milán. A i když zápasy HET ligy často nejsou tak atraktivní jako ty v nejlepších evropských ligách, svojí kvalitu a náročnost naše nejvyšší soutěž bezesporu má.

K výborné atmosféře přispěli také fanoušci a ti zařídili také to, že fotbalové asociaci přispějí také oba pražské kluby - za chování svých fanoušků byly Slavia i Sparta potrestány peněžitou pokutou. Jak se derby líbilo vám a co si myslíte o našich názorech?