Setkali jste se s korupčním jednáním?
Aktuality | 01.06.2023

I jižní vítr může být krutý

jizni-vitr.png

Po uplynulém víkendu se na internetu virálně šíří skandální záběry ze zápasu jihočeského krajského přeboru mezi domácím Jankovem a Semicemi. Čistý fotbal podotýká, že jde o jedny z nejnechutnějších videí, která jsme za poslední dobu viděli. Už jste stačili nakouknout pod pokličku této kauzy?

Jak informoval např. server budejckadrbna.cz, Jankov hraje v krajském přeboru o sestup, a proto potřeboval Semice porazit. Vypadá to, že doslova za každou cenu, protože to, co předvedli rozhodčí na hřišti, to se jen tak nevidí.

Od jakéhokoli ovlivnění zápasu se logicky distancují jankovští hráči, realizační tým a vlastně všichni v klubu. Smutnou realitou však je, že někdo nejspíš rozhodčí ovlivnit musel. Těžko totiž věřit tomu, že by předvedli takovou "nekvalitu". Důkazy samozřejmě chybí, ale k celé situaci se dobře postavil Jihočeský krajský fotbalový svaz i tamní komise rozhodčích. Po skandálním výkonu arbitry v čele s hlavním Janem Machem okamžitě vyřadila z listiny krajských soutěží.

Čistý fotbal bojuje proti podobným zářězům už více než 10 let a stojí na straně FAIR PLAY i nadále. Pokud budete mít podobné záběry, nebo zkušenosti, neváhejte se na nás obrátit. My celou věc zveřejníme a nenecháme ji vyznít do ztracena.